Klero
Biżuteria męska w religijnym wydaniu.

Różańce modlitewne jako łańcuszki w nowoczesnych stylizacjach męskich

kwi 092022

łancuszki rozanckowe meskie

Męska moda idzie zdecydowanie do przodu. Mężczyźni coraz chętniej noszą nowoczesne modele męskiej biżuterii. I nie są to tylko tradycyjne spinki do krawata lub mankietów koszuli. Obecnie to piękne bransoletki z krzyżami, łańcuszki o różnorodnych splotach, piny przyczepiane do butonierki, a także różańce w formie naszyjników. To właśnie o tych ostatnich dzisiaj napiszemy na naszym blogu.

Już nie tylko łańcuszki i naszyjniki ze stalowymi zawieszkami zdobią męskie szyje. Zapewne zauważyłeś, że różańce także coraz częściej pojawiają się w męskich stylizacjach. Zaczynają pełnić rolę eleganckich i ekstrawaganckich ozdób biżuteryjnych. Założone jako samodzielna ozdoba mogą stać się centralnym punktem w ubiorze.

Różaniec naszyjnik w męskiej stylizacji

Różańce naszyjniki to masywne modele wykonane z myślą o mężczyznach. Nie są to delikatne naszyjniki, a wręcz przeciwnie: stosunkowo ciężkie i wykonane ze stali nierdzewnej. W sklepach internetowych z męską biżuterią znajdziesz te w kolorze srebrny, złotym lub czarnym. Stal nierdzewne to metal wręcz stworzony do noszenia dla mężczyzn. Biżuteria ze stali nie wymaga szczególnej pielęgnacji. W przypadku pobrudzenia wystarczy ją przepłukać pod bieżącą wodą z odrobiną mydła i gotowe. Stal jubilerska nie rdzewieje, więc bez przeszkód możesz się w takiej biżuterii kąpać i nie obawiasz się, że zerdzewieje. Biżuteria stalowa nie traci także blasku w procesie użytkowania, a w razie zarysowań można ją wypolerować.

Jakie są nowoczesne różańce męskie na szyję?

Różańce na szyję swoim wyglądem przypominają tradycyjne różańce. Nie stoi też nic na przeszkodzie, by używać ich jako tradycyjny różaniec. Pamiętaj, że różaniec nie jest rzeczą świętą. Jest to jedynie narzędzie pomagające w odmawianiu i odliczaniu modlitwy. Naszyjniki mają taką samą budowę jak zwykły różaniec. Często zamiast krzyżyka ma inne motywy i ozdoby. Mogą być to krucyfiksy, ręka kościotrupa, kościotrup trzymające gitarę, nabój w postaci skrytki, gdzie możesz włożyć ważną karteczkę z informacją. Tutaj wyobraźnia projektantów nie ma granic.

Różaniec naszyjnik na prezent

Różaniec w formie naszyjnika możesz bez obaw podarować bliskiej osobie na prezent. Możesz wygrawerować na nim dedykację w formie grawerunku. Na krzyżyku zawsze znajdzie się miejsce na datę, podpis lub kilka słów od serca. Taka forma ozdobienia podarunku będzie miłym i ciekawym gestem.

Jak widzisz naszyjniki różańce to nowoczesne ozdoba, która idealnie sprawdzi się w męskim ubiorze. Możesz je nosić do rozpiętej koszuli i gładkiego t-shirtu. Możesz zakładać sam, ale możesz też dobrać do niego drugi łańcuszek lub zawieszkę ze stali.

 

 

Komentarze

Leszek09 kwiecień, 2022Osobiście uważam, że taka forma ozdoby jest ok. Jestem katolikiem i uważam, że im więcej kształtów i motywów z naszej religii w modzie tym lepiej. Pozwala to na oswajanie się z religią na co dzień i dzięki temu nie jest obca.
Janek20 kwiecień, 2022To ciekawe rozwiązanie, szczególnie dla gorliwego wyznawcy Boga. Ma wtedy i fajną ozdobę biżuteryjną i jednocześnie piękną rzecz dzięki której się może modlić.
Łukasz02 maj, 2022Ach pokazujecie piękne te różańce. Jak dla mnie ceny zaporowe, ale pewnie jej warte. Może kiedyś uda mi się na jeden nazbierać :)
Marika12 maj, 2022To te różańce to mega sprawa. Mój brak jest wkręcony odnośnie wiary w Boga i jak mu kupiłam różaniec z odkręcanym nabojem to był na początku zszokowany, ale później zachwycił się naszyjnikiem, tym bardziej, ze do środka włożyłam mu karteczkę z napisaną dedykacją i słowami Jana Pawła II.

Nowy komentarz

Klero 2022