Klero
Biżuteria męska w religijnym wydaniu.

Witaj na blogu Klero.pl!

mar 012016

Klero - blog o biżuterii religijnej

Witaj serdecznie na blogu Klero.pl. Jeżeli tu trafiłeś zapewne jesteś zainteresowany tematyką biżuterii religijnej, dewocjonaliów, motywami chrześcijańskimi w męskiej i damskiej bizuterii oraz modzie. Blog Klero prowadzimy z pasją. Na co dzień zajmujemy się tworzeniem i projektowaniem biżuterii, nie tylko oczywiście tej religijnej, ale praktycznie każdej..., która nas zachwyca i stawia przed nami duże wyzwania.

Mamy duży zasób wiedzy odnoście materiałów z jakich wykonuje się współcześnie biżuterię. Techniki jej tworzenia też nie są nam obce. Na blogu postaramy się je skrupulatnie opisać i pokazać Wam jak wygląda nowoczesna biżuteria. Podejmiemy się również tematów historycznych. Sięgniemy po zasoby wiedzy znalezione w starych dokumentach, książkach i internecie. Jeżeli zależy ci na omówieniu konkretnego tematu, albo poszukujesz konkretnych rzeczy z zakresu biżuterii śmiało kieruj do nas zapytania. Postaramy się pomóc.

Biżuteria męska - to to co szczególnie lubimy Klero.pl

Od dobrych kilkunastu lat zajmujemy się razem z mężem tworzeniem biżuterii. W szczególny sposób upodobaliśmy sobie biżuterię męską. Pamiętamy nasze początki, kiedy to wytworzenie jednej bransoletki męskiej zajmowało nam wiele godzin. Wszystko było robione ręcznie, dłutowane, walcowane, grawerowane. Dzisiaj technika poszła do przodu o sto milowych kroków. Biżuterię wytwarza i projektuje się sprawnie, szybko i przyjemnie. Dzisiaj nie ma czasu na pochylanie się cały dzień nad jednym wisiorkiem czy naszyjnikiem. Ludzie chcą mieć tanią biżuterię, na miarę ich zasobów finansowych. Rzadko kogo stać na bardzo drogie świecidełka wykonane ze złota z dodatkiem diamentów i drogich kamieni. Idziemy raczej w stronę surowych i męskich form. Metale szlachetne takie jak złoto, srebro czy patyna odeszły na drugi plan. Obecnie królują sztuczne dodatki, stal nierdzewna 316L, mosiądz, drewno i karbon.

Biżuteria ze stali nierdzewnej 316L

Mężczyźni uwielbiają rzeczy ładne, ale jednocześnie praktyczne. Każda biżuteria, czy to naszyjnik, nieśmiertelnik czy bransoletka może nieć ze sobą walory użytkowe. Zawieszki mogą być jednocześnie pojemnikami na zapasową tabletkę, można zamieścić w nich szczyptę popiołu po zmarłej i bliskiej nam osobie, bransoletki mogę mieć zamek, gdzie można trzymać karteczkę z ważnymi zapiskami. Możemy znaleźć również biżuterię w formie kabli USB czy dysku pamięci.

Jaki widać temat biżuteria nie ma końca. Można o niej pisać wiele i fajnie. Będziemy na blogu Klero.pl zamieszczać szereg interesujących Cię informacji. Przeczytasz godne uwagi artykuły i zapoznasz się z ciekawostkami ze świata dewocjonaliów.

Brak opublikowanych komentarzy.

Nowy komentarz

Klero 2022