Klero
Biżuteria męska w religijnym wydaniu.

Jakie łańcuszki męskie wybrać do krzyżyka?

kwi 012022

undefined

Dobór męskiego łańcuszka do krzyżyka wcale nie jest łatwą sprawą. Jest wiele aspektów, które warto wziąć pod uwagę. Masz swój ulubiony krzyżyk i chcesz wprowadzić odrobinę świeżości do naszyjnika? Znudził Ci się cienki łańcuszek o klasycznym splocie? Szukasz ciekawszego splotu? Zaraz pomożemy Ci znaleźć ten odpowiedni.

Łańcuszki męskie to obecnie skarbnica różnorodnych splotów, kolorów i długości. Można dostać zawrotu głowy w poszukiwaniu tego jedynego. Wszystko jednak zależy od krzyżyka jaki posiadasz lub zamierzasz zakupić. To właśnie do krzyżyka trzeba dobrać łańcuszek. Dlaczego nie na odwrót? Sprawa jest jasna.

Dlaczego to łańcuszek dobieramy do krzyżyka, a nie odwrotnie?

Po pierwsze krzyżyki mają konkretny otwór na łańcuszek, więc przy jego wyborze musimy kierować się grubością. Pierwszym krokiem jest zmierzenie otworu tzw. krawatki przez którą przeciąga się łańcuszek. Jeżeli krawatka ma otwór o wymiarach 5mm to prawdopodobnie przejdzie przez nią łańcuszek o maksymalnej średnicy 3mm. Dlaczego nie 5mm? Musimy tutaj wziąć pod uwagę zakończenie łańcuszka i zapięcie. Są one nieco większe niż sama średnica łańcuszka i zakończone są karabińczykiem, z z drugiej strony kółeczkiem. I to właśnie jedna lub druga strona musi nam przejść przez otwór w krzyżyku. Jeżeli już znamy wymiary otworu to możemy skupić się na aspektach estetycznych, czyli na wyborze splotu i koloru łańcuszka.

Jaki kolor łańcuszka wybrać?

Tutaj sprawa jest prosta. Kolor łańcuszka dopasować trzeba pod kolor krzyżyka. Jeżeli masz upatrzony krzyżyk w kolorze srebrnym to takie też wybierz do niego łańcuszek. Jeżeli masz krzyżyk wykonany ze złotej stali chirurgicznej to wybierz do niego łańcuszek właśnie ze złotej stali itd. A co jeżeli krzyżyk łączy w sobie dwa lub nawet trzy kolory? Tutaj kieruj się zasadą: kolor łańcuszka powinien być taki sam jak krawatka przez którą przeciągasz łańcuszek. Chcesz wiedzieć jeszcze więcej? Sięgnij do profesjonalistów w tej sprawie: https://zubiro.com/blog/jaki-lancuszek-meski-wybrac

Jaki splot łańcuszka dobrać do krzyżyka?

Jeżeli Twój krzyżyk jest klasyczny, prosty bez dodatkowych zdobień to łańcuszek mieć bardziej ozdoby splot. Tutaj możesz wybrać nawet ten o bizantyjskim splocie lub skręconą pancerkę tzw. Singapur. Jeżeli masz krzyżyk zdobiony dodatkowymi elementami np. brokatem, nitami lub z postacią Jezusa tzw. krucyfiks to postaw na klasyczne sploty takie jak kłos, pancerka, kostka lub figaro.

Teraz bez wątpienia nie będziesz mieć problemu z doborem łańcuszka do zawieszki. Kieruj się powyższymi zasadami i intuicją. Pamiętaj o doborze kolorów i nie przesadzaj z grubością łańcuszka. To Twój krzyżyk ma stanowić ozdobę i przyciągać wzrok, a nie łańcuszek na którym wisi.

Komentarze

Gienek09 kwiecień, 2022Marzy mi się taki złoty łańcuszek. Jakoś zawsze myślałem, że ze złota trzeba kupić, żeby taki mieć, a tutaj się okazuje że za niecałe dwie stówy można mieć ze stali i złoty. Super.
Leon20 kwiecień, 2022Ten łańcuszek złoto-srebrny jest boski! Jestem zachwycony łańcuszkami i obecnie mam już dwa i zbieram kasę na dalsze zakupy, a ze stali są super. Mogę się w nich kąpać i nic się nie dzieje.
Olaf02 maj, 2022Dziękuję za ten wpis. Dzięki temu znalazłem łańcuszek na zubiro.com jakiego szukałem. Jestem bardzo zadowolony z zakupu. Polecam.

Nowy komentarz

Klero 2022