Klero
Biżuteria męska w religijnym wydaniu.

Medaliki i krzyżyki dla mężczyzn

maj 232019

Krzyżyki dla mężczyzn
Biżuteria religijna to numer jeden wśród biżuterii męskiej na szyję. Królują tutaj medaliki na łańcuszkach i krzyżyki dla mężczyzn.

Zważywszy na to, że większość społeczeństwa polskiego to ludzie wyznający religię chrześcijańską takie symbole wiary często są spotykane w formie biżuterii.

Krzyżyki męskie oraz medaliki przybierają przeróżne formy i kształty. Od tych klasycznych po bardzo nowoczesne przypominające rzeźby i dzieła sztuki. Te dyskretne, noszone są pod koszulką, a te wykonane specjalnie, by cieszyć oko innych, noszone są na zewnątrz jako ozdobne naszyjniki.

Współcześni panowie noszą i będą coraz chętniej nosić biżuterię. Nie jest to fyrtel przeznaczony tylko dla pań. Łańcuszki męskie, bransoletki, kolczyki, krzyżyki czy broszki? Wszystko przeznaczone jest także dla mężczyzn. Chcesz jednak dokładniej wiedzieć co jest teraz trendy i jakie dodatki wybierają chłopacy? Opowiemy i podpowiemy już teraz.

Jaką biżuterię męską wybierają mężczyzny?

Biżuteria od kilkunastu lat jest w sferze męskich zainteresowań. Jeszcze dwadzieścia czy trzydzieści lat temu nie była dostępna w takim stopniu jak teraz na polskim rynku. Jedynie spinki do mankietów czy spinka do krawata miały swoje miejsce w męskim ubiorze. Obecnie w modzie niemal wszystko jest dozwolone. Szeroki dostęp do internetu umożliwił panom podpatrywanie blogerów, światowe marki modowe i wybieranie dla siebie odpowiednich dodatków do odzieży. Bez wychodzenia z domu, bez tłumów w galerii każdy mężczyzna znajdzie coś dla siebie w sklepach internetowych, a marek z męską biżuterią przybywa. Już nie tylko drobny łańcuszek możemy zauważyć w męskich stylizacjach. Piny do butonierki, broszki do kamizelki, łańcuchy do spodni czy bransoletki skórzane lub kauczukowe. To wszystko jest dostępne dla panów. Jednak krzyżyki dla mężczyzn wśród dodatków do odzieży mają swoje stałe miejsce niezależnie od panującej mody.

Jakie zawieszki noszą obecnie panowie?

Zawieszki to jedna z najczęściej wybieranych dodatków do ubioru. Zaraz po bransoletkach nosi je najwięcej mężczyzn. Często widzimy zawieszki w kształcie kła, naboju, w kształcie postaci ze znanych komiksów lub filmów, w kształcie atrybutów wykonywanego zawodu, w kształcie logo Supermena czy Batmana. Jeżeli chodzi o motywy tutaj nie ma ograniczeń. Obecnie możesz mieć zawieszkę jaką tylko zechcesz. Możesz nawet mieć swój własny wymyślony motyw naniesiony w postaci graweru na nieśmiertelnik. Tak samo jest jeśli chodzi o krzyżyki dla mężczyzn. Wybór jest szeroki.

Krzyżyki dla mężczyzn i medaliki z grawerem

Jeżeli już wspomnieliśmy o grawerze to pociągnijmy temat dalej. Laserowe grawerowanie daje nieograniczone możliwości w tworzeniu męskiej biżuterii. Możesz wygrawerować na wybranym nieśmiertelniku własny krzyżyk, fragment modlitwy, cytat z Biblii lub słowa Papieża. Taka biżuteria z grawerem może być pięknym podarunkiem z okazji urodzin, Bierzmowania, Pierwszej Komunii Świętej lub po prostu Bożego Narodzenia. Krzyżyki dla mężczyzn również można ozdobić dedykacją i podpisem. Indywidualne zdobienie biżuterii pozwala na uzyskanie oryginalnych dodatków i pięknych pamiątek.

Biżuteria męska a symbole religijne

Symbole religijne takie jak krzyż czy wizerunek Matki Boskiej często pokazują się w męskiej biżuterii. Można mieć bransoletkę z modlitwą, z krzyżykiem lub obrazkiem Jezusa. Można mieć kolczyki w kształcie krzyżyków, łańcuch do portfela ozdobiony krzyżem na skórze lub nieśmiertelnik z wizerunkiem Papieża Jana Pawła II.

Tak naprawdę to Ty decydujesz jaką biżuterię religijną wybierzesz. Czy będą to tradycyjne krzyżyki dla mężczyzn czy może nowoczesne duże zawieszki z religijnymi motywami, zależy tylko od Ciebie.

Komentarze

Jacek30 maj, 2019Ja mam dwa krzyżyki i noszę je na co dzień. Dostałem na prezent
Daniel01 listopad, 2020Fajna jest ta biżuteria. Podobają mi się coraz bardziej naszyjniki w postaci różańca lub rzemienie z dużymi krzyżami. taka biżuteria religijna jest ok, nowoczesna i na topie.

Nowy komentarz

Klero 2022